İLKO İlaç yürüttüğü tüm çalışmalarda ‘Yüksek Kalite Politikası’ doğrultusunda, çevre ve yönetim sistemi ile iş sağlığı ve güvenliği konularına büyük önem vermektedir. Bu doğrultuda İLKO İlaç, 2012 yılında faaliyete geçer geçmez iş sağlığı, iş güvenliği, çevre yönetim sistemini kurarak ISO  14001 Çevre Yönetim Sistemi, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Sertifikalarını almıştır.

Ayrıca İLKO İlaç T.C Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 2013 yılında ‘Türkiye’nin En Temiz Sanayi Tesisi’ seçilmiştir.

2014 yılında ise İLKO İlaç Üretim Tesisleri,  İngiltere Sağlık Bakanlığı İlaç Denetim Kurumu MHRA’nın yaptığı denetimler sonrasında  Avrupa GMP'sine (İyi Üretim Uygulamaları) uygunluk sertifikası almıştır.İLKO İlaç 2017 yılında, toplam kalite yönetimi prensiplerine ve GMP kurallarına uygun olarak tıbbi cihaz üretimi yapabilme kapasite ve yetkinliğine sahip olduğunu Tıbbi Cihaz Üretim Sertifikası olan TS EN ISO 13485 ile tescillemiştir.

Onay aldığı uluslararası geçerliliği olan bu sertifikasyon ile İLKO İlaç, Avrupa çapında tıbbi cihaz üretimi yapabilen bir firma olmanın yanı sıra, üretilecek tıbbı cihazların hedef pazarlardaki yasal ve uluslararası gerekliliklerin tam olarak karşılanmasını da sağlamıştır.

  • SAYFAYI PAYLAŞ